webmaster


Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balık Ağı Firmaları
#1
Ülkemizde bir hayli yaygın olan balık avcılığı, özellikle Karadeniz bölgesinde yaşayanların geçim kaynağıdır. Bir çok Ülkeye de ihracatı gerçekleştirilen bu deniz ürününe sahip olmak hiçte o kadar kolay değildir.
Her kış mevsimiyle birlikte demir atan kaptanlarımız ihtiyacı olan av malzemelerini de yanında götürmektedir. Bunların arasında en yaygın olarak kullanılan balık ağlarıdır. Toplu yakalamalar için kolaylık sağlayan bu ürünler sayesinde tek seferde yüzlerce balık yakalanır.
Her balıkçı daha fazla balık yakalamak için kaliteli balık ağına sahip olmak ister. Günümüzde birçok balık ağı firmaları bulunmaktadır.
Her balık çeşidine özel farklı ağ çeşidi mevcuttur. Balık ağı firmaları balıkçılarımızın ihtiyaçlarına göre kaliteli ve dayanıklı ağ üretimi gerçekleştirmektedir.
En yaygın olarak kullanılan ağ çeşidi ise gırgır ve hamsi ağıdır. Bu ağlar genellikle diğer balıklarda da tercih edilir.
Yapısı gereği küçük gözeneklere sahip esnek olan b ağlar küçük balıkların kaçmasına engel olacak şekilde tasarlanmıştır. Kenarlarında bulunan küçük toplar sayesinde balıklar ağa dolduğunda kıvrılır ve yukarı çekerken balıkların düşmesini engeller.
Balık ağı firmaları üretim gerçekleştirirken ağın sağlam ve dayanıklılığını test etmektedir. Zor şartlar için dayanıklı olması gereken bu ağlar her türlü hava koşulunda sağlam kalmalıdır. Kolaylıkla yırtılmamalı ve balıkçılara kolaylık sağlayacak yapıda olmalıdır. Balık ağları iki çeşit malzemeden üretilmektedir. İp balık ağı ve misina balık ağı, aralarındaki fark ip balık ağları misinaya göre daha dayanıklıdır ve toplu ağlarda kullanılır. Misina balık ağı ise görülmez yapıda olduğu için avcı yapıdadır. Ve genellikle hobi amaçlı avlarda tercih edilir.
Balıkçılık çok eski zamanlardan beri yaygın olan av çeşidi olduğundan balık ağı üretimi yapan onlarca köklü balık ağı firması mevcuttur. Size en uygun bütçe ve kalitede olan firmayı bulmak bu açıdan zor olmayacaktır.
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda

    WEBMASTER FORUM

    NETDEN.NET